Tisca handmade rugs on Instagram
| Username | @tiscarugs |
|---|---|
| Audience | 11500 |
| Posts | 1.6K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 1.6K |
| Country | Germany |
| Categories | handmade rugs natural living interior design sustainable living wool rugs home decor craftsmanship modern living pet-friendly home inspiration |
| Languages | german, english |
| Bio | Reveal bioHandgewebt. Natürlich. Stilvoll. Modern. Made in Europe - für Räume mit Wohngefühl. Markiere #tiscarugs für ein Feature Online Shop + Newsletter |
Instagram Insights
| Followers | 11.5K |
|---|---|
| Following | 614 |
| Highlights | 17 |
| IG Media | 1.6K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 2 |
| Avg likes | 26.6 |
| Avg comments | 1.0 |
| Avg interactions | 27.6 |
| Avg video views | 587.5 |
| Engagement rate | 0.2% |
| Business contact | CALL |
| Latest media captured | 4/16/2026, 5:30:00 PM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 10:27:13 AM |