Thomas Klotz on Instagram
| Username | @thomas.klotz |
|---|---|
| Audience | 262200 |
| Posts | 2.4K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 2.4K |
| Country | Germany |
| Categories | Public figure upcycling diy interior design sustainability furniture restoration handmade vintage recycling creative home decor art |
| Languages | german |
| Bio | Reveal bioUpcycling , DIY und Interior Design, aktuell bei „Die Dekoprofis“ VOX Markenbotschafter von @poliboy_de und @lignocolor Agentur: @kick.management |
Instagram Insights
| Followers | 262.2K |
|---|---|
| Following | 1.5K |
| Highlights | 30 |
| IG Media | 2.4K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 9 |
| Avg likes | 1754.7 |
| Avg comments | 100.6 |
| Avg interactions | 1855.3 |
| Avg video views | 23546.4 |
| Engagement rate | 0.7% |
| Business contact | UNKNOWN |
| Latest media captured | 4/16/2026, 3:58:46 PM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 8:23:19 AM |