Tamara on Instagram
| Username | @tamaraxhome |
|---|---|
| Audience | 99949 |
| Posts | 1.1K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 1.1K |
| Country | Germany |
| City | Düsseldorf |
| Categories | Digital creator interior design minimalism home decor living room bedroom warm minimalism slow living wabi-sabi soft minimalism christmas weekend |
| Languages | german |
| Emails | info@tamaraxhome.de |
| Bio | Reveal bio• Inneneinrichtung & Design • info@tamaraxhome.de • Düsseldorf, Germany |
Instagram Insights
| Followers | 99.9K |
|---|---|
| Following | 345 |
| Highlights | 24 |
| IG Media | 1.1K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 2 |
| Avg likes | 799.4 |
| Avg comments | 36.3 |
| Avg interactions | 835.8 |
| Avg video views | 1527.0 |
| Engagement rate | 0.8% |
| Business contact | UNKNOWN |
| Latest media captured | 7/4/2025, 7:54:28 AM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 8:45:46 AM |