Studio Wohnglück on Instagram
| Username | @studiowohnglueck |
|---|---|
| Audience | 81732 |
| Posts | 2.5K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 2.5K |
| Country | Germany |
| City | Hamburg |
| Categories | Blogger interior design minimalism scandinavian interior home decor living room bedroom home improvement shopping home organization pop-up store home inspiration |
| Languages | german |
| Bio | Reveal bioInterior | Daily Life | Onlineshop Neutral style & interior | Minimalismus lover Shopaccount:@studiowohnglueck_shop Our Onlineshop |
Instagram Insights
| Followers | 81.7K |
|---|---|
| Following | 814 |
| Highlights | 20 |
| IG Media | 2.5K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 4 |
| Avg likes | 386.9 |
| Avg comments | 6.0 |
| Avg interactions | 392.9 |
| Avg video views | 5504.0 |
| Engagement rate | 0.5% |
| Business contact | CALL |
| Latest media captured | 4/16/2026, 3:48:44 PM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 8:53:44 AM |