StudioRiviera on Instagram
| Username | @studio.riviera |
|---|---|
| Audience | 60246 |
| Posts | 2.2K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 2.2K |
| Country | Germany |
| City | Riedering |
| Categories | Shopping & retail tableware pottery ceramics italian design art home decor handcrafted vases plates bowls mix and match |
| Languages | english, german, italian |
| Bio | Reveal bioPremium Tableware | Worldwide Shipping from Germany Handcrafted by Italian ceramic artisans. Inspired by Mediterranean elegance & retro '70s vibes |
Instagram Insights
| Followers | 60.2K |
|---|---|
| Following | 2.4K |
| Highlights | 9 |
| IG Media | 2.2K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 6 |
| Avg likes | 108.4 |
| Avg comments | 3.6 |
| Avg interactions | 112.0 |
| Avg video views | 851.3 |
| Engagement rate | 0.2% |
| Business contact | CALL |
| Latest media captured | 4/11/2026, 6:49:58 AM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 9:12:21 AM |