Stoffwelten on Instagram
| Username | @stoffwelten |
|---|---|
| Audience | 28925 |
| Posts | 1.9K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 1.9K |
| Country | Germany |
| City | Lichtenau |
| Categories | Product/service sewing diy fabric crafts patterns quilting home decor gifts textiles creativity |
| Languages | german |
| Emails | info@stoffwelten.de |
| Bio | Reveal bioStoffwelten Exklusive Eigenproduktionen | DIY Nähsets & Stoffe team@stoffwelten.de Lichtenau |
Instagram Insights
| Followers | 28.9K |
|---|---|
| Following | 544 |
| Highlights | 8 |
| IG Media | 1.9K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 2 |
| Avg likes | 32.3 |
| Avg comments | 3.7 |
| Avg interactions | 36.0 |
| Avg video views | 954.0 |
| Engagement rate | 0.1% |
| Business contact | TEXT |
| Latest media captured | 4/16/2026, 6:12:11 PM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 9:45:55 AM |