Stoffe Hemmers on Instagram
| Username | @stoffehemmers.de |
|---|---|
| Audience | 76848 |
| Posts | 3.3K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 3.3K |
| Country | Germany |
| Categories | Textile Company sewing fabrics patterns diy crafting fashion home decor tutorials giveaways spring trends |
| Languages | german, english |
| Bio | Reveal bioÜber 8000 Stoffe + Nähzubehör + Schnittmuster + Ebooks Kostenlose Anleitungen & Inspiration Zeig Dein Werk #stoffehemmers |
Instagram Insights
| Followers | 76.8K |
|---|---|
| Following | 564 |
| Highlights | 22 |
| IG Media | 3.3K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 6 |
| Avg likes | 978.8 |
| Avg comments | 178.0 |
| Avg interactions | 1156.8 |
| Avg video views | 25491.0 |
| Engagement rate | 1.5% |
| Business contact | CALL |
| Latest media captured | 4/16/2026, 4:50:23 AM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 9:01:30 AM |