Home Staging Deutschland on Instagram
| Username | @staging_community |
|---|---|
| Audience | 3998 |
| Posts | 2.8K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 2.8K |
| Country | Germany |
| Categories | Community home staging interior design real estate property staging home decor immobilienmarketing wohnideen ferienwohnung immobilienverkauf raumgestaltung home staging community |
| Languages | german |
| Bio | Reveal bioGrößte deutschsprachige Community der Home Staging Branche. Jetzt Mitglied werden |
Instagram Insights
| Followers | 4.0K |
|---|---|
| Following | 1.5K |
| Highlights | 17 |
| IG Media | 2.8K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 5 |
| Avg likes | 34.3 |
| Avg comments | 1.3 |
| Avg interactions | 35.5 |
| Avg video views | 268.4 |
| Engagement rate | 0.9% |
| Business contact | CALL |
| Latest media captured | 4/17/2026, 7:02:02 AM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 11:30:41 AM |