SL-DESIGNKONZEPT - SCHÖNER LEBEN on Instagram
| Username | @sl_designkonzept |
|---|---|
| Audience | 2723 |
| Posts | 2.5K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 2.5K |
| Country | Germany |
| City | Eutin |
| Categories | Shopping & retail interior design nordic design home decor scandinavian lifestyle concept store fashion culinary small business lifestyle home accessories shopping |
| Languages | german |
| Bio | Reveal bioConceptstore für Interior, Wohnaccessoires, Fashion, Kulinarik und mehr… Laden & Onlineshop Geöffnet Mo-Fr 10-18, Sa 10-14 #sldesignkonzept |
Instagram Insights
| Followers | 2.7K |
|---|---|
| Following | 600 |
| Highlights | 11 |
| IG Media | 2.5K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 0 |
| Avg likes | 32.2 |
| Avg comments | 1.8 |
| Avg interactions | 34.0 |
| Avg video views | 0.0 |
| Engagement rate | 1.2% |
| Business contact | CALL |
| Latest media captured | 4/14/2026, 5:15:24 PM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 11:59:23 AM |