Simply Pure | Soulful Interior by Britta von Wedel on Instagram
| Username | @simply_pure_interior |
|---|---|
| Audience | 28651 |
| Posts | 2.1K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 2.1K |
| Country | Germany |
| Categories | Home decor interior design sustainable design handcrafted wall panels kitchen design outdoor spaces feel good places interior transformation artisan craftsmanship living spaces |
| Languages | english, german |
| Bio | Reveal bioPassion for transforming spaces into soulful & inspiring feelgood places. Handcrafted treasures from around the world & story telling interior design. |
Instagram Insights
| Followers | 28.7K |
|---|---|
| Following | 7.3K |
| Highlights | 11 |
| IG Media | 2.1K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 0 |
| Avg likes | 27.4 |
| Avg comments | 1.1 |
| Avg interactions | 28.5 |
| Avg video views | 0.0 |
| Engagement rate | 0.1% |
| Business contact | CALL |
| Latest media captured | 2/4/2026, 9:46:38 PM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 9:36:55 AM |