sheepworld on Instagram
| Username | @sheepworld_de |
|---|---|
| Audience | 63395 |
| Posts | 2.3K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 2.3K |
| Country | Germany |
| City | Breuberg |
| Categories | Product/service gifts personalized gifts home decor cozy items holiday gifts food seasonal themes pets crafts celebrations unboxing |
| Languages | german |
| Bio | Reveal bioGeschenke mit Herz ️ Manchmal sagt ein Geschenk mehr als Worte. Persönlich. Originell. Stilvoll. #sheepworld #geschenkemitherz |
Instagram Insights
| Followers | 63.4K |
|---|---|
| Following | 205 |
| Highlights | 12 |
| IG Media | 2.3K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 3 |
| Avg likes | 677.8 |
| Avg comments | 4.2 |
| Avg interactions | 682.0 |
| Avg video views | 1228.0 |
| Engagement rate | 1.1% |
| Business contact | CALL |
| Latest media captured | 4/17/2026, 7:36:26 AM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 9:07:40 AM |