Schreibhelden on Instagram
| Username | @schreibhelden |
|---|---|
| Audience | 3665 |
| Posts | 3.1K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 3.1K |
| Country | Germany |
| City | Hamburg |
| Categories | Shopping & retail stationery school supplies gifts crafts back to school children's products diy home decor accessories local business |
| Languages | german |
| Bio | Reveal bioGeschäft für Schreib- und Spielwaren, Schulbedarf sowie Papeterie, Dekoration und Geschenkartikel, mit Sitz in Hamburg-Uhlenhorst |
Instagram Insights
| Followers | 3.7K |
|---|---|
| Following | 1.2K |
| Highlights | 28 |
| IG Media | 3.1K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 12 |
| Avg likes | 28.4 |
| Avg comments | 1.9 |
| Avg interactions | 30.3 |
| Avg video views | 713.3 |
| Engagement rate | 0.8% |
| Business contact | CALL |
| Latest media captured | 4/17/2026, 4:40:09 AM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 11:45:59 AM |