Scheurich | My Pot. My Style. on Instagram
| Username | @scheurich_international |
|---|---|
| Audience | 4079 |
| Posts | 1.4K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 1.4K |
| Country | Germany |
| Categories | plant pots ceramics gardening home decor plant care outdoor living indoor plants plant lovers urban jungle garden inspiration |
| Languages | german, english |
| Bio | Reveal bioLeading brand for plant pots ceramics + plastics ️ planters + accessories Made in Germany |
Instagram Insights
| Followers | 4.1K |
|---|---|
| Following | 288 |
| Highlights | 6 |
| IG Media | 1.4K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 1 |
| Avg likes | 39.5 |
| Avg comments | 0.8 |
| Avg interactions | 40.3 |
| Avg video views | 1181.0 |
| Engagement rate | 1.0% |
| Business contact | CALL |
| Latest media captured | 4/11/2026, 12:39:20 PM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 11:28:11 AM |