schatz. SCHÖNER WOHNEN on Instagram
| Username | @schatz.schoenerwohnen |
|---|---|
| Audience | 2000 |
| Posts | 1.1K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 1.1K |
| Country | Germany |
| Categories | Home decor interior design furniture design vitra eames shopping events sustainability gifts |
| Languages | german, english |
| Bio | Reveal bioExklusiv Einrichten mit SCHATZ. Familienunternehmen seit 1794. Ein SCHATZ an Ideen, Geschmack und Service. 07461/9494-0 |
Instagram Insights
| Followers | 2.0K |
|---|---|
| Following | 587 |
| Highlights | 14 |
| IG Media | 1.1K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 6 |
| Avg likes | 24.8 |
| Avg comments | 0.1 |
| Avg interactions | 24.8 |
| Avg video views | 363.7 |
| Engagement rate | 1.2% |
| Business contact | CALL |
| Latest media captured | 4/13/2026, 11:12:29 AM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 12:29:20 PM |