Sarah | Mama Alltag und unser Zuhause on Instagram
| Username | @sarah.wohnt |
|---|---|
| Audience | 38544 |
| Posts | 1.1K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 1.1K |
| Country | Germany |
| Categories | Digital creator parenting home decor travel family life childhood interior design mom blog home organization holidays child education |
| Languages | german |
| Bio | Reveal bioSchön, dass du hier bist! Vom Mama-Alltag bis zur Außenanlage: Tipps, Tricks & ein Hauch Ironie. Jungsmama (3J.) + Babygirl Impressum: |
Instagram Insights
| Followers | 38.5K |
|---|---|
| Following | 728 |
| Highlights | 36 |
| IG Media | 1.1K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 8 |
| Avg likes | 1685.7 |
| Avg comments | 124.4 |
| Avg interactions | 1810.1 |
| Avg video views | 127146.3 |
| Engagement rate | 4.7% |
| Business contact | UNKNOWN |
| Latest media captured | 4/14/2026, 5:42:28 PM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 9:22:12 AM |