Gartencenter Sängerhof on Instagram
| Username | @saengerhof |
|---|---|
| Audience | 6423 |
| Posts | 1.1K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 1.1K |
| Country | Germany |
| City | Meckenheim |
| Categories | Garden Center garden home decor plants furniture books gifts family business lifestyle culinary seasonal events |
| Languages | german |
| Bio | Reveal bioFamilienunternehmen seit 1891. Wir verbinden die Welt der Pflanzen mit dem Lifestyle rund um Terrasse, Wohnen, Bekleidung und Kulinarik. |
Instagram Insights
| Followers | 6.4K |
|---|---|
| Following | 2.0K |
| Highlights | 35 |
| IG Media | 1.1K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 7 |
| Avg likes | 125.6 |
| Avg comments | 46.3 |
| Avg interactions | 171.9 |
| Avg video views | 992.3 |
| Engagement rate | 2.7% |
| Business contact | CALL |
| Latest media captured | 4/16/2026, 3:53:28 PM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 11:11:45 AM |