Rust-Oleum Germany on Instagram
| Username | @rustoleum_germany |
|---|---|
| Audience | 8200 |
| Posts | 1.4K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 1.4K |
| Country | Germany |
| Categories | Product/service diy home improvement painting upcycling home decor gardening kitchen bathroom furniture makeover |
| Languages | german |
| Bio | Reveal bioOffizieller Account für Rust-Oleum Deutschland. Markiert @rustoleum_germany für die Chance gefeatured zu werden. |
Instagram Insights
| Followers | 8.2K |
|---|---|
| Following | 500 |
| Highlights | 9 |
| IG Media | 1.4K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 1 |
| Avg likes | 60.4 |
| Avg comments | 21.3 |
| Avg interactions | 81.7 |
| Avg video views | 9145.0 |
| Engagement rate | 1.0% |
| Business contact | UNKNOWN |
| Latest media captured | 4/16/2026, 3:01:29 PM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 10:53:19 AM |