Rug Online Shop on Instagram
| Username | @rugeast.de |
|---|---|
| Audience | 4042 |
| Posts | 1.1K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 1.1K |
| Country | Germany |
| City | Hamburg |
| Categories | Carpet & Flooring Store rugs carpets handmade persian oriental interior design home decor teppiche modern design kashan bakhtiar |
| Languages | german, english |
| Bio | Reveal bioRugeast is an online shop for authentic oriental carpets. Here we share our passion for rugs ,kilims, antiques, and more….. |
Instagram Insights
| Followers | 4.0K |
|---|---|
| Following | 2.8K |
| Highlights | 12 |
| IG Media | 1.1K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 9 |
| Avg likes | 11.3 |
| Avg comments | 1.8 |
| Avg interactions | 13.1 |
| Avg video views | 42.2 |
| Engagement rate | 0.3% |
| Business contact | TEXT |
| Latest media captured | 2/23/2026, 5:47:41 AM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 11:27:14 AM |