RITZENHOFF on Instagram
| Username | @ritzenhoffofficial |
|---|---|
| Audience | 51400 |
| Posts | 2.0K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 2.0K |
| Country | Germany |
| Categories | Glass Manufacturer glassware promotions valentine's day carnival horse-themed glasses giveaways drinks gifts sales home decor |
| Languages | german |
| Bio | Reveal bioGlasverliebt seit 1904 120 Jahre Ritzenhoff Inspirationen, Infos und Insights zu unseren Gläsern. |
Instagram Insights
| Followers | 51.4K |
|---|---|
| Following | 1.1K |
| Highlights | 11 |
| IG Media | 2.0K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 6 |
| Avg likes | 191.6 |
| Avg comments | 67.7 |
| Avg interactions | 259.3 |
| Avg video views | 1238.2 |
| Engagement rate | 0.5% |
| Business contact | UNKNOWN |
| Latest media captured | 4/16/2026, 10:00:21 AM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 9:25:14 AM |