Rico Design on Instagram
| Username | @rico_design |
|---|---|
| Audience | 87525 |
| Posts | 3.8K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 3.8K |
| Country | Germany |
| Categories | Entrepreneur handcraft knitting crochet home decor diy yarn handmade interior design art creative crafting |
| Languages | german, english |
| Bio | Reveal bioHand Knitting, Embroidery, Fabrics, Creative, Art Materials, Paper, Party… #ricodesign @ricorumi | @rico_stitching | @rico_handknitting |
Instagram Insights
| Followers | 87.5K |
|---|---|
| Following | 1.1K |
| Highlights | 24 |
| IG Media | 3.8K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 3 |
| Avg likes | 51.0 |
| Avg comments | 0.7 |
| Avg interactions | 51.7 |
| Avg video views | 709.3 |
| Engagement rate | 0.1% |
| Business contact | CALL |
| Latest media captured | 4/16/2026, 12:41:28 PM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 8:53:28 AM |