Tapetenfabrik Gebr. Rasch on Instagram
| Username | @rasch.official |
|---|---|
| Audience | 50865 |
| Posts | 1.5K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 1.5K |
| Country | Germany |
| City | Bremen |
| Categories | wallpapers interior design home decor diy nature home inspiration decor ideas home decor ideas wallpaper ideas home design |
| Languages | german |
| Bio | Reveal bioFinest wallpapers since 1861 Share your home with @rasch.official |
Instagram Insights
| Followers | 50.9K |
|---|---|
| Following | 219 |
| Highlights | 19 |
| IG Media | 1.5K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 5 |
| Avg likes | 59.3 |
| Avg comments | 5.3 |
| Avg interactions | 64.6 |
| Avg video views | 655.6 |
| Engagement rate | 0.1% |
| Business contact | CALL |
| Latest media captured | 4/16/2026, 11:03:46 AM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 9:15:57 AM |