QVC Deutschland on Instagram
| Username | @qvcdeutschland |
|---|---|
| Audience | 86451 |
| Posts | 2.7K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 2.7K |
| Country | Germany |
| City | Karlsruhe |
| Categories | Retail company shopping fashion beauty food living diy recipes gifts home decor events |
| Languages | german |
| Bio | Reveal biowww.QVC.de Online Shopping bequem & einfach. Fashion, Beauty, Food & Living. #qvcdeutschland |
Instagram Insights
| Followers | 86.5K |
|---|---|
| Following | 540 |
| Highlights | 9 |
| IG Media | 2.7K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 11 |
| Avg likes | 203.3 |
| Avg comments | 12.3 |
| Avg interactions | 215.6 |
| Avg video views | 4438.3 |
| Engagement rate | 0.2% |
| Business contact | CALL |
| Latest media captured | 4/17/2026, 8:11:16 AM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 8:54:14 AM |