Polstermöbel Fischer on Instagram
| Username | @polsterfischer |
|---|---|
| Audience | 6031 |
| Posts | 1.1K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 1.1K |
| Country | Germany |
| Categories | Furniture store furniture sofas beds furniture shopping home decor interior design lifestyle furniture care furniture trends home inspiration customer experience |
| Languages | german |
| Bio | Reveal bioDeutschlands großer Polster-Spezialist ️ Sofas, Boxspringbetten, Esszimmer & Wohninspiration 8x in Süddeutschland Markiere @polsterfischer |
Instagram Insights
| Followers | 6.0K |
|---|---|
| Following | 105 |
| Highlights | 13 |
| IG Media | 1.1K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 8 |
| Avg likes | 25.6 |
| Avg comments | 0.4 |
| Avg interactions | 26.0 |
| Avg video views | 609.8 |
| Engagement rate | 0.4% |
| Business contact | CALL |
| Latest media captured | 4/17/2026, 8:00:20 AM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 11:50:33 AM |