Björn Petersen on Instagram
| Username | @petersen.bjoern |
|---|---|
| Audience | 178998 |
| Posts | 1.2K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 1.2K |
| Country | Germany |
| City | Hamburg |
| Categories | Product/service photography nature photography street photography canon photography tips camera gear photography editing landscape photography animal photography city photography photography techniques |
| Languages | english |
| Emails | info@blackcorecompany.com |
| Bio | Reveal bioPhoto | Video | Media Assests Producer Booking: info@blackcorecompany.com ️ Lightroom Presets & Templates, Imprint ️ |
Instagram Insights
| Followers | 179.0K |
|---|---|
| Following | 216 |
| Highlights | 10 |
| IG Media | 1.2K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 3 |
| Avg likes | 1308.1 |
| Avg comments | 11.2 |
| Avg interactions | 1319.3 |
| Avg video views | 15466.3 |
| Engagement rate | 0.7% |
| Business contact | CALL |
| Latest media captured | 4/16/2026, 12:33:09 PM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 8:07:00 AM |