Ricarda (Pech&Schwefel GmbH) on Instagram
| Username | @pech_und_schwefel |
|---|---|
| Audience | 52090 |
| Posts | 2.2K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 2.2K |
| Country | Germany |
| City | Hamburg |
| Categories | Entrepreneur sewing sewing patterns diy projects crafting handmade gifts sewing tutorials fabric crafts home decor christmas crafts sewing community creative projects |
| Languages | german |
| Bio | Reveal bioSchnittmuster Farbberatungen Und sonst: Gründerin, Feministin, Ausbildung systemische Coachin, Reisen mit Hund @hanseherzen @businessmaedels |
Instagram Insights
| Followers | 52.1K |
|---|---|
| Following | 625 |
| Highlights | 30 |
| IG Media | 2.2K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 6 |
| Avg likes | 2051.8 |
| Avg comments | 87.7 |
| Avg interactions | 2139.4 |
| Avg video views | 32540.2 |
| Engagement rate | 4.1% |
| Business contact | CALL |
| Latest media captured | 4/13/2026, 7:38:03 PM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 9:11:20 AM |