Patina Store on Instagram
| Username | @patina_store |
|---|---|
| Audience | 3372 |
| Posts | 1.5K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 1.5K |
| Country | Germany |
| City | Wuppertal |
| Categories | vintage interior design vintage store wuppertal mirker quartier furniture lighting home decor shopping events sustainability |
| Languages | german, english |
| Bio | Reveal bioEntdecke Vintage Schätze Fr 16 – 19 Uhr, Sa 12 – 16 Uhr. Möbel, Lampen, Keramik & mehr. Nachhaltiges Interior. ️ #vintageshop #interiorinspo |
Instagram Insights
| Followers | 3.4K |
|---|---|
| Following | 1.5K |
| Highlights | 6 |
| IG Media | 1.5K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 7 |
| Avg likes | 113.9 |
| Avg comments | 4.1 |
| Avg interactions | 118.0 |
| Avg video views | 1476.0 |
| Engagement rate | 3.5% |
| Business contact | CALL |
| Latest media captured | 3/25/2026, 10:11:49 AM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 11:40:29 AM |