ON THE RUGS - selected carpets on Instagram
| Username | @on_the_rugs |
|---|---|
| Audience | 18626 |
| Posts | 1.1K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 1.1K |
| Country | Germany |
| City | Hamburg |
| Categories | Home decor carpets interior design sales textiles fashion events shopping decor furniture lifestyle |
| Languages | german |
| Bio | Reveal biowww.ontherugs.de |
Instagram Insights
| Followers | 18.6K |
|---|---|
| Following | 609 |
| Highlights | 6 |
| IG Media | 1.1K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 5 |
| Avg likes | 41.1 |
| Avg comments | 2.3 |
| Avg interactions | 43.3 |
| Avg video views | 1503.0 |
| Engagement rate | 0.2% |
| Business contact | UNKNOWN |
| Latest media captured | 3/24/2026, 2:21:17 PM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 9:56:24 AM |