Vanessa on Instagram
| Username | @mrs._homeweiss |
|---|---|
| Audience | 94259 |
| Posts | 1.3K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 1.3K |
| Country | Germany |
| Categories | Digital creator home renovation interior design diy lifestyle garden design home decor skandinavisch skandi interiør wohnen |
| Languages | german, english |
| Emails | mrs.homeweiss@ways-mgmt.com |
| Bio | Reveal bioINTERIOR | DIY | LIFESTYLE Leben im Mehrfamilienhaus & Eigenheimsanierung |
Instagram Insights
| Followers | 94.3K |
|---|---|
| Following | 544 |
| Highlights | 18 |
| IG Media | 1.3K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 5 |
| Avg likes | 1574.0 |
| Avg comments | 93.8 |
| Avg interactions | 1667.8 |
| Avg video views | 33565.0 |
| Engagement rate | 1.8% |
| Business contact | CALL |
| Latest media captured | 4/12/2026, 4:53:50 PM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 8:55:40 AM |