Michael Röhrs on Instagram
| Username | @mr_metalldesign |
|---|---|
| Audience | 898 |
| Posts | 1.5K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 1.5K |
| Country | Germany |
| City | Deggendorf |
| Categories | Artist metal design metalwork custom design edelstahl signs gifts home decor garden decor commercial signs personalized items metal art |
| Languages | german |
| Bio | Reveal bioMetall design für ihr zu Hause. Schönes für Haus und Garten. Individuelle Metallgestaltung nach Ihren Ideen. |
Instagram Insights
| Followers | 898 |
|---|---|
| Following | 839 |
| Highlights | 1 |
| IG Media | 1.5K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 1 |
| Avg likes | 15.3 |
| Avg comments | 0.3 |
| Avg interactions | 15.5 |
| Avg video views | 250.0 |
| Engagement rate | 1.7% |
| Business contact | CALL |
| Latest media captured | 4/16/2026, 4:27:50 PM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 5:56:15 PM |