Möbel Höffner on Instagram
| Username | @moebelhoeffner |
|---|---|
| Audience | 147935 |
| Posts | 4.1K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 4.1K |
| Country | Germany |
| Categories | Home decor furniture diy spring trends garden furniture sales easter decorations home organization outdoor living furniture trends contests |
| Languages | german |
| Emails | onlineservice@hoeffner.de, service@meinhoeffi.de |
| Bio | Reveal bio️ Höffner. Lieben wir. ️ Zeig uns dein Zuhause @moebelhoeffner Mehr Inspiration gibt’s hier: ↴ |
Instagram Insights
| Followers | 147.9K |
|---|---|
| Following | 632 |
| Highlights | 8 |
| IG Media | 4.1K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 8 |
| Avg likes | 107.3 |
| Avg comments | 13.3 |
| Avg interactions | 120.5 |
| Avg video views | 31500.6 |
| Engagement rate | 0.1% |
| Business contact | CALL |
| Latest media captured | 4/16/2026, 1:48:24 PM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 8:44:27 AM |