Travel - Landscape - Wildlife on Instagram
| Username | @mixplor |
|---|---|
| Audience | 107954 |
| Posts | 2.6K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 2.6K |
| Country | Germany |
| Categories | Digital creator photography nature travel forest winter birds sunrise sunset mountains wildlife |
| Languages | german |
| Bio | Reveal bioI see beauty in silence, light, and untold stories. Visual storytelling from Germany |
Instagram Insights
| Followers | 108.0K |
|---|---|
| Following | 284 |
| Highlights | 5 |
| IG Media | 2.6K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 0 |
| Avg likes | 363.8 |
| Avg comments | 19.3 |
| Avg interactions | 383.1 |
| Avg video views | 0.0 |
| Engagement rate | 0.4% |
| Business contact | UNKNOWN |
| Latest media captured | 4/4/2026, 5:32:00 PM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 8:09:32 AM |