Julia Bittner Interior & Alltag on Instagram
| Username | @missjule.home.living |
|---|---|
| Audience | 16962 |
| Posts | 1.3K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 1.3K |
| Country | Germany |
| City | Bremen |
| Categories | Personal blog interior design home decor diy plant care scandinavian style apartment living home organization interior inspiration cat care personal growth self-employment |
| Languages | german |
| Bio | Reveal bioFür alle, die am liebsten Zuhause sind | Mietwohnungsrealität unterm Dach | Wohnideen, Pflanzen & Katzen ️ | Dein Homebody aus Leidenschaft |
Instagram Insights
| Followers | 17.0K |
|---|---|
| Following | 512 |
| Highlights | 16 |
| IG Media | 1.3K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 10 |
| Avg likes | 855.6 |
| Avg comments | 133.8 |
| Avg interactions | 989.3 |
| Avg video views | 25757.3 |
| Engagement rate | 5.8% |
| Business contact | UNKNOWN |
| Latest media captured | 4/12/2026, 4:17:20 PM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 10:12:25 AM |