Minotti Berlin on Instagram
| Username | @minotti_berlin |
|---|---|
| Audience | 16148 |
| Posts | 1.8K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 1.8K |
| Country | Germany |
| City | Berlin |
| Categories | furniture interior design minotti 2024 collection berlin home decor seating systems armchairs sofas beds |
| Languages | english |
| Bio | Reveal bioOfficial account of Minotti Berlin - first Minotti showroom in Germany, est. 2012. Discover new collections & classics in our home in Charlottenburg. |
Instagram Insights
| Followers | 16.1K |
|---|---|
| Following | 1.0K |
| Highlights | 1 |
| IG Media | 1.8K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 0 |
| Avg likes | 30.6 |
| Avg comments | 0.4 |
| Avg interactions | 31.0 |
| Avg video views | 0.0 |
| Engagement rate | 0.2% |
| Business contact | CALL |
| Latest media captured | 12/12/2025, 1:16:04 PM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 10:19:10 AM |