MCF - SELECT on Instagram
| Username | @mid_century_friends |
|---|---|
| Audience | 1309730 |
| Posts | 4.7K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 4.7K |
| Country | Germany |
| Categories | Furniture store vintage furniture furniture vintage mid-century restoration home decor retro design upcycling antiques interior design |
| Languages | english |
| Bio | Reveal bioFamily business based in Germany Selling vintage furniture ️All pieces lovingly restored ️Shop the feed ️ worldwide shipping |
Instagram Insights
| Followers | 1.3M |
|---|---|
| Following | 605 |
| Highlights | 7 |
| IG Media | 4.7K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 6 |
| Avg likes | 72643.6 |
| Avg comments | 217.8 |
| Avg interactions | 72861.3 |
| Avg video views | 1091726.7 |
| Engagement rate | 5.6% |
| Business contact | CALL |
| Latest media captured | 4/16/2026, 5:47:01 PM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 8:14:32 AM |