Mélanie Richet on Instagram
| Username | @melarichet |
|---|---|
| Audience | 1686 |
| Posts | 1.1K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 1.1K |
| Country | Germany |
| City | Schweinfurt |
| Categories | Artist basketry handicrafts basket weaving natural dyes cats artisan products diy handmade crafts art home decor |
| Languages | german, french |
| Bio | Reveal bioStrohmarketerie (Schmuck, Wandobjekte), Korbflechten (Wulstwickeltechnik) Schweinfurt Deutschland, Allemagne, Germany |
Instagram Insights
| Followers | 1.7K |
|---|---|
| Following | 2.4K |
| Highlights | 0 |
| IG Media | 1.1K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 0 |
| Avg likes | 32.0 |
| Avg comments | 2.1 |
| Avg interactions | 34.1 |
| Avg video views | 0.0 |
| Engagement rate | 2.0% |
| Business contact | UNKNOWN |
| Latest media captured | 4/12/2026, 3:07:31 PM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 2:25:30 PM |