Maxi Ehmer on Instagram
| Username | @maxistories |
|---|---|
| Audience | 95131 |
| Posts | 1.3K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 1.3K |
| Country | Germany |
| Categories | Digital creator food recipes family wedding interior food photography german cuisine home decor parenting travel lifestyle |
| Languages | german, english |
| Bio | Reveal bioFood • Family • Home & working mum Baby No. 2 Hallo Du! Hier ist‘s ehrlich und schön - bleib doch! |
Instagram Insights
| Followers | 95.1K |
|---|---|
| Following | 421 |
| Highlights | 28 |
| IG Media | 1.3K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 6 |
| Avg likes | 362.9 |
| Avg comments | 21.3 |
| Avg interactions | 384.3 |
| Avg video views | 30862.8 |
| Engagement rate | 0.4% |
| Business contact | UNKNOWN |
| Latest media captured | 4/15/2026, 5:22:45 PM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 8:56:54 AM |