Marburger Tapetenfabrik on Instagram
| Username | @marburg_tapetenfabrik |
|---|---|
| Audience | 25359 |
| Posts | 1.7K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 1.7K |
| Country | Germany |
| City | Marburg |
| Categories | Industrial Company wallpapers interior design wall coverings luxury home decor tapete marburg novamur pompöös provence harald gloöckler design |
| Languages | german, english, polish |
| Bio | Reveal bioCreating premium wallcoverings since 1845 Design * Quality * Innovation Made in Germany Order your samples below! Share your wall with us! |
Instagram Insights
| Followers | 25.4K |
|---|---|
| Following | 355 |
| Highlights | 12 |
| IG Media | 1.7K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 2 |
| Avg likes | 88.5 |
| Avg comments | 2.3 |
| Avg interactions | 90.8 |
| Avg video views | 479.0 |
| Engagement rate | 0.4% |
| Business contact | UNKNOWN |
| Latest media captured | 4/15/2026, 2:32:39 PM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 9:45:38 AM |