Marabu Creative Colors on Instagram
| Username | @marabu_creative_colours |
|---|---|
| Audience | 16116 |
| Posts | 1.2K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 1.2K |
| Country | Germany |
| Categories | Product/service diy crafts diy crafts painting art easter kids upcycling creative ideas home decor textile painting |
| Languages | german, english |
| Bio | Reveal bioFarben für Künstler, Kreative und KiDS ️ DIY Ideen & Anleitungen Made in Germany #marabucreative #colorsmadeforlife |
Instagram Insights
| Followers | 16.1K |
|---|---|
| Following | 496 |
| Highlights | 14 |
| IG Media | 1.2K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 7 |
| Avg likes | 152.8 |
| Avg comments | 24.3 |
| Avg interactions | 177.2 |
| Avg video views | 9042.1 |
| Engagement rate | 1.1% |
| Business contact | CALL |
| Latest media captured | 4/14/2026, 4:16:22 PM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 10:15:21 AM |