Manufactum on Instagram
| Username | @manufactum |
|---|---|
| Audience | 89181 |
| Posts | 1.7K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 1.7K |
| Country | Germany |
| Categories | sustainable living slow living gardening food home decor kitchen wine easter spring brunch |
| Languages | german, english |
| Bio | Reveal bioFür bewussten Konsum. Gegen das Wegwerfen #gegendaswegwerfen |
Instagram Insights
| Followers | 89.2K |
|---|---|
| Following | 640 |
| Highlights | 6 |
| IG Media | 1.7K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 1 |
| Avg likes | 228.5 |
| Avg comments | 1.8 |
| Avg interactions | 230.3 |
| Avg video views | 3942.0 |
| Engagement rate | 0.3% |
| Business contact | CALL |
| Latest media captured | 4/16/2026, 7:32:56 AM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 8:52:54 AM |