Marie on Instagram
| Username | @mamaisonmarie |
|---|---|
| Audience | 3312 |
| Posts | 1.2K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 1.2K |
| Country | Germany |
| Categories | Digital creator interior design home decor thrifting scandinavian design bedroom design living room design autumn home inspiration interior styling furniture decorating |
| Languages | german, english |
| Bio | Reveal bioWarm, character-driven homes Inspiring modern family interiors Kooperationsanfragen gern über DM |
Instagram Insights
| Followers | 3.3K |
|---|---|
| Following | 760 |
| Highlights | 0 |
| IG Media | 1.2K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 4 |
| Avg likes | 43.1 |
| Avg comments | 8.2 |
| Avg interactions | 51.3 |
| Avg video views | 174.0 |
| Engagement rate | 1.5% |
| Business contact | UNKNOWN |
| Latest media captured | 4/7/2026, 8:23:29 AM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 11:39:53 AM |