Mala Art Co on Instagram
| Username | @malaartco |
|---|---|
| Audience | 53327 |
| Posts | 1.4K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 1.4K |
| Country | Germany |
| Categories | Art home decor interior design wall art minimalism canvas art artwork art decor neutral home art prints |
| Languages | english, german |
| Bio | Reveal bioAs seen in Vogue. We curate affordable print collections by some of the most exciting and talented artists on the contemporary art scene. |
Instagram Insights
| Followers | 53.3K |
|---|---|
| Following | 0 |
| Highlights | 7 |
| IG Media | 1.4K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 3 |
| Avg likes | 61.9 |
| Avg comments | 10.3 |
| Avg interactions | 72.3 |
| Avg video views | 1952.3 |
| Engagement rate | 0.1% |
| Business contact | UNKNOWN |
| Latest media captured | 4/15/2026, 1:13:24 PM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 9:14:05 AM |