Sabrina on Instagram
| Username | @maisonpourcinq |
|---|---|
| Audience | 50387 |
| Posts | 1.8K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 1.8K |
| Country | Germany |
| City | Ruhrgebiet |
| Categories | Digital creator interior design diy home decor lifestyle kids product reviews home renovation minimalism scandinavian design vintage eclectic |
| Languages | german |
| Emails | kontakt@beispielmann.de, mail@maisonpourcinq.de |
| Bio | Reveal bioFamily of five living in a small house from 1913 Interior | DIY | Thrift finds UGC/Cooperation request ️mail@maisonpourcinq.de NRW -Ruhrgebiet |
Instagram Insights
| Followers | 50.4K |
|---|---|
| Following | 2.0K |
| Highlights | 39 |
| IG Media | 1.8K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 3 |
| Avg likes | 2245.5 |
| Avg comments | 49.7 |
| Avg interactions | 2295.2 |
| Avg video views | 129732.3 |
| Engagement rate | 4.6% |
| Business contact | UNKNOWN |
| Latest media captured | 4/16/2026, 4:07:45 PM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 9:18:06 AM |