Lorz & Müller Innenausstattung on Instagram
| Username | @lorz_mueller_innenausstattung |
|---|---|
| Audience | 974 |
| Posts | 1.7K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 1.7K |
| Country | Germany |
| City | Bremerhaven |
| Categories | Product/service home decor sailing camping upcycling marine lifestyle dog accessories outdoor cooking travel nordic lifestyle handmade accessories |
| Languages | german |
| Bio | Reveal bioWohnaccessoires, handmade Taschen und Meer. #maritim #wohnaccessoires #homedesign #nordsee #ostsee #insel |
Instagram Insights
| Followers | 974 |
|---|---|
| Following | 2.8K |
| Highlights | 8 |
| IG Media | 1.7K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 10 |
| Avg likes | 5.3 |
| Avg comments | 0.2 |
| Avg interactions | 5.5 |
| Avg video views | 39.9 |
| Engagement rate | 0.6% |
| Business contact | UNKNOWN |
| Latest media captured | 11/26/2025, 6:15:26 AM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 5:54:24 PM |