Alex | bunt & nachhaltig leben mit wenig Platz on Instagram
| Username | @livelifegreen.de |
|---|---|
| Audience | 3854 |
| Posts | 1.0K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 1.0K |
| Country | Germany |
| City | Munich |
| Categories | Personal blog sustainable living diy vintage secondhand sustainability fashion home decor minimalism repair upcycling eco-friendly |
| Languages | german, english |
| Bio | Reveal bioÜ40 • KREATIV • unperfekt NACHHALTIG Ideen für kleine Räume & DIYs Stylinginspiration mit viel Farbe Vintage & Secondhandliebe |
Instagram Insights
| Followers | 3.9K |
|---|---|
| Following | 1.9K |
| Highlights | 10 |
| IG Media | 1.0K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 8 |
| Avg likes | 46.0 |
| Avg comments | 4.8 |
| Avg interactions | 50.8 |
| Avg video views | 593.0 |
| Engagement rate | 1.3% |
| Business contact | UNKNOWN |
| Latest media captured | 2/3/2026, 10:34:05 AM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 11:29:53 AM |