LinenMe on Instagram
| Username | @linenme |
|---|---|
| Audience | 48799 |
| Posts | 3.1K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 3.1K |
| Country | Germany |
| Categories | Shopping & retail linen slow living sustainable home decor bedding table linens natural fabrics european linen timeless design spring easter |
| Languages | english |
| Bio | Reveal bioSustainable European Linen for Slow Living Heritage Craftsmanship | Timeless Quality Bedding, Table Linens, Towels & Clothing in Endless Colors |
Instagram Insights
| Followers | 48.8K |
|---|---|
| Following | 2.1K |
| Highlights | 30 |
| IG Media | 3.1K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 1 |
| Avg likes | 56.7 |
| Avg comments | 3.3 |
| Avg interactions | 60.0 |
| Avg video views | 4312.0 |
| Engagement rate | 0.1% |
| Business contact | UNKNOWN |
| Latest media captured | 4/16/2026, 7:24:19 PM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 9:15:39 AM |