TESSA • DIY | PLOTTEN | GESCHENKIDEEN on Instagram
| Username | @leicht.umsetzbar |
|---|---|
| Audience | 317116 |
| Posts | 1.1K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 1.1K |
| Country | Germany |
| City | Niederbayern |
| Categories | Digital creator diy crafting gift ideas party decorations plotter projects handmade gifts crafting tips kids' birthday parties home decor creative projects |
| Languages | german |
| Emails | leicht.umsetzbar@googlemail.com |
| Bio | Reveal biofolg mir in meine Welt voller DIYs Bastel + Plottertipps UGC ️Geschenke einfach Selbermachen Druckvorlagen für Geschenkideen im Etsy Shop |
Instagram Insights
| Followers | 317.1K |
|---|---|
| Following | 889 |
| Highlights | 20 |
| IG Media | 1.1K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 11 |
| Avg likes | 1083.3 |
| Avg comments | 39.7 |
| Avg interactions | 1123.0 |
| Avg video views | 69387.5 |
| Engagement rate | 0.4% |
| Business contact | UNKNOWN |
| Latest media captured | 4/16/2026, 7:34:17 PM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 8:25:59 AM |