Leica Camera Deutschland on Instagram
| Username | @leica_camera_deutschland |
|---|---|
| Audience | 93140 |
| Posts | 1.8K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 1.8K |
| Country | Germany |
| Categories | photography leica cameras events workshops galleries travel nature portraits street photography |
| Languages | german |
| Bio | Reveal bio#LeicaCameraDE |
Instagram Insights
| Followers | 93.1K |
|---|---|
| Following | 1.1K |
| Highlights | 13 |
| IG Media | 1.8K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 0 |
| Avg likes | 826.0 |
| Avg comments | 10.7 |
| Avg interactions | 836.7 |
| Avg video views | 0.0 |
| Engagement rate | 0.9% |
| Business contact | TEXT |
| Latest media captured | 4/16/2026, 1:00:08 PM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 8:11:46 AM |