KT Exclusive Düsseldorf on Instagram
| Username | @kt.exclusive.official |
|---|---|
| Audience | 13085 |
| Posts | 1.9K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 1.9K |
| Country | Germany |
| City | Düsseldorf |
| Categories | wallcoverings interior design wallpaper decorator fabrics design studio home decor luxury decor textile-backed wallcoverings wallpaper installation high-end decor |
| Languages | english |
| Bio | Reveal bioManufacturer of high end decorator fabrics, hand painted murals and natural wallcoverings. In-House design studio. Est. in 1995. |
Instagram Insights
| Followers | 13.1K |
|---|---|
| Following | 772 |
| Highlights | 19 |
| IG Media | 1.9K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 3 |
| Avg likes | 24.3 |
| Avg comments | 1.9 |
| Avg interactions | 26.2 |
| Avg video views | 68.0 |
| Engagement rate | 0.2% |
| Business contact | CALL |
| Latest media captured | 4/16/2026, 11:02:13 AM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 10:24:23 AM |