KREUL official on Instagram
| Username | @kreulpaint |
|---|---|
| Audience | 10287 |
| Posts | 1.9K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 1.9K |
| Country | Germany |
| City | Hallerndorf |
| Categories | Entrepreneur paint diy painting art crafts children acrylic family business made in germany creativity home decor |
| Languages | german |
| Bio | Reveal bioFlüssige Farbe made in Germany Folge uns - für mehr Farbideen ️ DIY-Anleitungen & Produkte ️ |
Instagram Insights
| Followers | 10.3K |
|---|---|
| Following | 925 |
| Highlights | 9 |
| IG Media | 1.9K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 3 |
| Avg likes | 41.6 |
| Avg comments | 3.0 |
| Avg interactions | 44.6 |
| Avg video views | 408.7 |
| Engagement rate | 0.4% |
| Business contact | UNKNOWN |
| Latest media captured | 4/15/2026, 11:02:47 AM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 10:39:17 AM |