konrad langer on Instagram
| Username | @konaction |
|---|---|
| Audience | 180866 |
| Posts | 3.3K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 3.3K |
| Country | Germany |
| City | Berlin |
| Categories | Photographer photography architecture travel urban street photography berlin cityscapes photography tips photography courses documentation visual diary |
| Languages | english |
| Emails | mail.konaction@gmail.com |
| Bio | Reveal biophotographer and location guide | berlin inspired by shapes and colours. my visual diary since 2013. |
Instagram Insights
| Followers | 180.9K |
|---|---|
| Following | 575 |
| Highlights | 7 |
| IG Media | 3.3K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 0 |
| Avg likes | 2838.9 |
| Avg comments | 93.8 |
| Avg interactions | 2932.8 |
| Avg video views | 0.0 |
| Engagement rate | 1.6% |
| Business contact | CALL |
| Latest media captured | 4/14/2026, 3:24:21 PM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 8:06:54 AM |